Zadbaj o ochronę skóry przez słońcem!

Kiedy nadchodzi lato, w pierwszej kolejności powinniśmy zacząć myśleć o odpowiedniej ochronie naszej skóry. Tylko prawidłowa ochrona przeciwsłoneczna jest w stanie zapewnić nam piękną opaleniznę, a naszej skórze zdrowie. Dlaczego jest to aż tak ważne? Skóra wystawiona na mocne promienie słoneczne szybciej się starzeje, mogą pojawić się przebarwienia, a nawet pogłębić się problemy z trądzikiem. Jeśli nie poświęcimy czasu na dobór odpowiednich kosmetyków do opalania, możemy również nabawić się licznych chorób skórnych, które niosą za sobą poważne konsekwencje.

Szczególną uwagę na ochronę przeciwsłoneczną powinny zwrócić osoby o bardzo jasnej karnacji – w takim przypadku, gdy skóra nie produkuje wystarczającej ilości melaniny, możemy szybko nabawić się oparzeń słonecznych i przysporzyć sobie wiele bólu i cierpienia. Ochrona przeci

Zadbaj o ochronę skóry przez słońcem!

wsłoneczna opiera się na doborze właściwych kremów z SFP, czyli współczynnikiem określającym ochronę słoneczną. Im jaśniejszą mamy karnację, tym współczynnik SFP powinien być wyższy.

Przy bladej cerze liczy się nie tylko ochrona ciała, ale również twarzy, która najbardziej narażona jest na oparzenia słoneczne. Tutaj najlepiej pomoże krem do twarzy spf 50. Przy tak wysokim współczynniku możemy być pewni, że ochrona naszej skóry będzie prawidłowa i unikniemy jakichkolwiek zaczerwienień i podrażnień. Należy również pamiętać, że krem nałożony rano przed wyjściem na słońce nie będzie nas chronił przez cały dzień, dlatego też należy smarować ciało i twarz średnio co 2-3 godziny, jeśli przebywamy na słońcu.

Ochrona przeciwsłoneczna jest więc niezwykle ważna nie tylko ze względu na nasz wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Krem do twarzy spf 50 jest odpowiedni nie tylko dla osób z bardzo jasną karnacją, ale również dla dzieci, których skóra jest wyjątkowo delikatna i szczególnie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Nie zapominajmy więc mieć go zawsze przy sobie w torbie i korzystać z niego regularnie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź