Wybieramy pierścionek dla siebie

Wybieramy pierścionek dla siebie   Wybór pierścionka nie jest sprawą prostą. Dlatego warto wiedzieć, jak dobierać jego kształt do dłoni, co zrobić, aby pasował idealnie na palec.

Mnóstwo stylów wcale nie ułatwia wyboru najładniejszego, dobrze dopasowanego pierścionka. Do tego poszukując idealnego wzoru trzeba pamiętać o tym, że powinien on pasować do kształtu dłoni. To kształt dłoni zadecyduje o tym, czy wybrany przez nas pierścionek poprawi proporcje dłoni, czy wręcz przeciwnie sprawi, że proporcje zostaną zaburzone.

Kobiety, które mają grube i krótkie palce powinny wybierać pierścionki, których elementy układają się wzdłuż palca, ewentualnie te o owalnym kształcie. Taki kształt pierścionka optycznie wysmukla dłonie. Powinny unikać także pierścionków z dużymi i bardzo dużymi oczkami. Takie duże oczka optycznie poszerzają dłoń. Bardzo modne w ostatnim okresie pierścionki, które zakłada się jedynie na szczyt palca także nie wyglądają dobrze na dłoniach z krótkimi i grubymi palcami. Ten model pierścionków dobrze wygląda na dłoniach, które są długie i szczupłe.

Kolor oczka w pierścionku powinnyśmy dobierać do koloru kreacji. Jeśli zakładamy więcej biżuterii, także bierzemy pod uwagę jej kolor. Wybierając metal, z którego pierścionek jest wykonany kierujemy się zasadą: pierścionki srebrne najlepiej wyglądają na bladych dłoniach, złote najlepiej prezentują się na opalonej skórze.

Dobrze dobrany pierścionek to taki, który przez najszersze miejsce palca przechodzi z lekkim oporem. Możemy samodzielnie ustalić rozmiar pierścionka w bardzo prosty sposób. Wystarczy uciąć kawałek nitki, owinąć ją wokół najszerszego miejsca palca, zaznaczyć obwód i zmierzyć go linijką. Jeśli obwód wynosi 16,2 mm nosimy rozmiar 11. Rozmiar 12 kupujemy, jeśli średnica wynosi 16,5 mm, rozmiar 13 odpowiada średnicy 16,9 mm. Średnica 17,2 mm odpowiada rozmiarowi 14, 17,5 mm rozmiarowi 15. Jeżeli po zmierzeniu nitki okaże się, że jej średnica ma 17,8 mm, to musimy kupić pierścionek w rozmiarze 16. Średnica 19,1 mm odpowiada rozmiarowi 19.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź