Wybieramy modne okulary przeciwsłoneczne

Wybieramy modne okulary przeciwsłoneczne   Okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim chronić nasze oczy. Ale mogą nas jednocześnie upiększyć. Jakie okulary wybrać, aby być w zgodzie z trendami?

Muchy

Wylansowane zostały pięćdziesiąt lat temu przez Jacqueline Kennedy. Są duże, kryjące dużą część twarzy, a więc bardzo tajemnicze. Chętnie noszą je gwiazdy kina i estrady. Jeśli je wybierzesz, pamiętaj, że najlepiej pasują do prostych, sportowych ubrań.

Kocie

Po raz pierwszy kobiety nosiły je w latach pięćdziesiątych. Później zniknęły na mniej więcej trzydzieści lat, wróciły w latach osiemdziesiątych, a dzisiaj wracają po raz kolejny. Są idealne dla kobiet o kwadratowych rysach twarzy. Dobrze wyglądają do spódnic i sukienek w stylu retro.

Ray- ban

Klasyczne, proste kształty są idealne dla kobiet o owalnych lub okrągłych rysach twarzy. Dobrze prezentują się z krótkimi fryzurami, pasują do wszystkich strojów. Mogą mieć wzorzyste, jednobarwne lub cieniowane oprawki. Jeśli nie jesteś zdecydowana,w których będzie ci najlepiej do twarzy, jeśli ekscentryczność nie jest twoją mocną stroną, postaw na jednolite, czarne oprawki.

Lotnicze

Model uniwersalny przeznaczony dla kobiet i mężczyzn. Delikatne oprawki tych okularów najlepiej pasują do sportowych stylizacji.

Rysy twarzy a kształt oprawek

Wybierają okulary przeciwsłoneczne nie kieruj się wyłącznie aktualnie panującą modą, ale przede wszystkim rysami swojej twarzy. Przy twarzy okrągłej najlepiej sprawdzą się okulary, które mają wąskie, delikatne, lekko skierowane ku górze, kanciaste oprawki. Wybierz więc klasyczne ray-bany lub wzorowane na nich. Jeśli masz trójkątną twarz, wybierz okulary o lekko owalnych, niezbyt dużych oprawkach. Idealne dla ciebie są oprawki kocie. Przy owalnych rysach twarzy każdy model wygląda dobrze. Dobrze będzie ci zarówno w okularach z masywnymi, jak i z delikatnymi oprawkami, sprawdzą się muchy, kocie i klasyczne oprawki. Kwadratowa twarz najlepiej wygląda, jeśli oprawki są zaokrąglone. Te w stylu lat pięćdziesiątych, a więc muchy są dla ciebie idealne. 

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź