Witamina D i jej wpływ na skórę

Witamina D i jej wpływ na skóręW dzisiejszym świecie coraz mniej ludzi wychodzi regularnie na światło słoneczne. Co prawda, nie jesteśmy roślinami i nie wymagamy światła do produkcji związków organicznych takich, jak białka, bądź węglowodany.

Nie oznacza to jednakże, że jesteśmy przystosowani, by żyć w mroku, bądź półmroku. Każdy człowiek potrzebuje pewnej ilości promieniowania elektromagnetycznego, którego źródłem jest nasza gwiazda macierzysta. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedzią jest witamina D. Pod tym pojęciem kryje się grupa rozpuszczalnych w tłuszczach steroidowych organicznych związków. Wywierają one wieloaspektowe działanie na nasz organizm. Jedną z najważniejszych jest czynny udział w gospodarce makroelementem, jakim jest wapń, a także kierowanie rozwojem tkanki kostnej.

Kalcyferol

To jednakże nie koniec jej działań na nasz organizm. Niewielu dzisiaj wie, jak wiele wspólnego ma witamina D a skóra.

Kalcyferol, bo tak brzmi prawidłowa nazwa tego związku chemicznego, reguluje cykl odnowy biologicznej, jaki przebiega w naskórku. Jeśli mamy relatywnie młodą skórę, trwa on około miesiąca. Niestety, z wiekiem ten czas ulega znacznemu wydłużeniu. W związku z tym jakość skóry się znacznie pogarsza, jeśli nie posiadamy w swoim organizmie wystarczających ilości witaminy D.

Dlatego zaleca się stosować suplementację kalcyferolu na bardzo różne sposoby. Dość popularnym jest branie kapsułek z tłuszczem, w których ta tajemnicza substancja została uprzednio rozpuszczona. Jednakże nie rozwiązuje to wcale wszystkich problemów. Dlatego zalecam smarować się regularnie substancją, jaką jest krem z witaminą D. Wówczas kalcyferol przenika bezpośrednio do naszej tkanki skórnej i możliwe jest niezwykle szybkie odbudowanie zniszczonych warstw skóry.

Najlepszy krem

Jaki krem jest według mnie najlepszy? Jako ekspert w tej dziedzinie, mogę z czystym sumieniem polecić krem Lirene Provita D. Sam stosuję go od kilku miesięcy i z całą pewnością stwierdzam, że jest to najtańszy, a zarazem najlepszy sposób suplementacji tej substancji, do jakiego mamy w naszym kraju dostęp.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź