Pierścionek z diamentami – klasyka zaręczynowa

Pierścionek z diamentami – klasyka zaręczynowa

Jeśli myślicie o tym, by się oświadczyć to oczywiście całe to wydarzenie będzie trzeba sobie dobrze zaplanować. Na początek jak wiadomo trzeba mieć komu się oświadczyć, ale możemy założyć, że ten problem jest już załatwiony i przyszła małżonka jest już wybrana.

Dlatego teraz pojawia się pytanie jaki będzie ten wymarzony pierścionek zaręczynowy, który drugiej osobie będzie podarowany. Tutaj oczywiście wybór jest obecnie nieograniczony, sklepy jubilerskie prześcigają się w różnorakich pomysłach.

Klasyka zawsze w cenie

Trzeba się jednak zgodzić co do zasady z tym, że nadal bardzo popularną opcją jest po prostu pierścionek z diamentami, taki jak chociażby tutaj: https://aclari.pl/pierscionki/. Oczywiście jubilerzy starają się nas czarować różnorakimi propozycjami estetycznymi, wprowadzają kamienie kolorowe: szafiry, rubiny szmaragdy, jednak mimo tego wszystkiego nadal przyszli małżonkowie po prostu idą w kierunku klasyki i dlatego bardzo często wybierają zwykły pierścionek z diamentem czystym, przejrzystym.

Diament – oznaka trwałości związku

Diament to najtwardsza istniejące w przyrodzie substancja i dlatego przyjęło się, że jako element pierścionka zaręczynowego jest on oznaką trwałości związku ma świadczyć o tym, że ten związek będzie miał długą i szczęśliwą historią. Poza tym diament to oznaka wyjątkowego stylu, wspaniała klasyka, która prezentuje się niezwykle elegancko i dlatego ciągle cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Z jednym czy z kilkoma?

Estetycznie pierścionki z białymi diamentami są dość mocno zróżnicowane i praktycznie każdy szukać może propozycji dopasowanych indywidualnie do jego oczekiwań. Co do zasady zakłada się, że najbardziej klasycznym wyborem jest złoty pierścionek z jednym centralnie osadzonym diamentem. Ale jednak moda również ma tutaj swoje znaczenie i dlatego od jakiegoś czasu zainteresowaniem cieszą się pierścionki, gdzie jeden kamień osadzony jest centralnie, a poza nim występuje jeszcze kilka mniejszych diamencików ułożonych po bokach. W ten sposób można mówić o dodatkowym rozświetleniu takiego pierścionka, który będzie rozszczepiał jeszcze lepiej światło.

Gdy już uda się wybrać pierścionek będzie trzeba pomyśleć jeszcze o formie zaręczyn. Na pewno warto szukać takich możliwości, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy. Szukajcie takiego miejsca, gdzie zawsze czuliście się dobrze, wybieracie możliwość zaskoczenia swojej przyszłej żony. Chodzi o to, by ten jedyny dzień w życiu na zawsze pozostawał w Waszej pamięci jako dzień szczęśliwy, doskonały, rzeczywiście pod każdym względem wyjątkowy.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź