Nowe buty do biegania

Nowe buty do bieganiaJeśli tylko stać Cię na wydanie 300-400 złotych na pierwsze buty treningowe do biegania i nie obawiasz się straty pieniędzy, udaj się do firmowego sklepu dla biegaczy. Sklep biegowy to jedna z propozycji, ponieważ zakupu można dokonać również w sklepach internetowych. Jednak tam będziesz mógł zbadasz swoją stopę, poznać jej typ, po czym wybrać najlepszy but spośród kilku zaprezentowanych modeli.

Pamiętaj, że pierwszy but do biegania prawie nigdy nie jest idealnie dopasowany. Każdy z nas to przeszedł i Ty nie będziesz wyjątkiem. Jeżeli jesteś już w sklepie i mierzysz buty to pamiętaj, że wieczorem stopa jest znacznie grubsza niż po przebudzeniu.

Buty dobieramy po południu i w większym rozmiarze!

Pamiętaj, że właśnie po południu powinieneś dobierać buty. Podczas biegania stopa spuchnie i buty kupione rano mogą nagle stać się zbyt małe. Buty dobieramy zawsze 0,5 cm do 1 cm większe niż potrzebujemy. Zapobiegnie to pęcherzom i otarciom. Jeśli mamy na sobie cieniutką, biegową skarpetkę to rezerwa 0,5 cm będzie wystarczająca. Sprawdźmy też, czy sznurowadła nie są przypadkiem wykonane ze sztucznego, śliskiego tworzywa. Nie ma nic bardziej denerwującego, niż ciągle rozwiązujące się sznurowadło. Biegasz w terenie? Problem z głowy!

Buty do biegania po lesie? Najważniejsza dobra stabilizacja

Jeśli masz zamiar biegać głównie po lesie, zapomnij o typach stopy. W terenie liczy się gruba podeszwa i dobra stabilizacja buta. Możesz spróbować poszukać butów typowo trialowych. Ostatnio praktycznie wszystkie firmy mają takie buty w ofercie. Buty treningowe dobrane w odpowiedni sposób będą w stanie posłużyć nam znacznie dłużej. Zdecydowanie są to kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Nowe buty treningowe wcale nie muszą kosztować majątku. Okazuje się, że można dostać wiele dobrych jakościowo marek po mniejszych pieniądzach. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas zapomniane, więc należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź