Modele męskich butów

Modele męskich butów

W obecnych czasach nie brakuje naprawdę eleganckich mężczyzn. Ci panowie, którzy chcą za takich właśnie uchodzić powinni pamiętać, że znaczenie ma nie tylko doskonale skrojona koszula i spodnie, ale również eleganckie buty.

Obecnie w sklepach z obuwiem znaleźć można przynajmniej kilka rodzajów butów przeznaczonych dla panów. Poniżej prezentujemy te uważane za najbardziej klasyczne.

Za klasyczne męskie buty uważa się:
-sznurowane półbuty;
-modele z podwyższoną cholewką;
-buty mające rozmaite zdobienia;
-buty wzuwane;
-buty z jedną bądź dwoma klamrami.

Sznurowane półbuty

Oksfordy i derby to właśnie sznurowane półbuty. Różnią się one sposobem przyszywania boków oraz miejscem, w którym umieszczone są sznurowadła. Oksfordy charakteryzują się bokiem wszytym pod przednią częścią buta, która określana jest mianem przyszwy. W przypadku derb bok buta znajduje się na wierzchu. Zarówno derby, jak i Oksfordy to buty idealnie sprawdzające się w przypadku eleganckiego garnitury i stroju o charakterze biznesowym.
Półbuty z podwyższoną cholewką
Spotyka się je pod nazwą sztybletów oraz butów typu chelsea. Cholewka w takich butach kończy się za kostką. Aby ich założenie było łatwiejsze, z boku wszyta jest elastyczna guma. Wzorem do stworzenia takich butów było obuwie używane przez osoby jeżdżące konno. Są to buty zapewniające wyjątkowy komfort. Decydując się na nie, nie należy obawiać się obcierania kostek. Jeśli mężczyzna zdecyduje się model wykonany ze skóry lakierowanej, może takie buty założyć do garnituru. Modele masywne nawiązujące do stylu grunge to idealny wybór, jeśli lubimy nosić jeansy.

Buty ze zdobieniami

Określa się je mianem broksów. Są to buty niezwykle uniwersalne. Można na nie postawić, jeśli wybieramy się na spacer, spotkanie w gronie znajomych. Są idealne również do pracy. Broksy to obuwie, które zdobione są deseniem o charakterze ażurowym. Znajduje się on wzdłuż krawędzi. Dobrze prezentują się w zasadzie z każdym rodzajem spodni. Można zakładać je zarówno do jeansów, jak i spodni tweedowych.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź