Moda lat siedemdziesiątych

Różne dekady miały nie tylko swoje zwyczaje i obyczaje, ale również swoją modę. W tym, co nosimy obecnie można również dostrzec ślady tego, co już kiedyś w modzie było obecne. Tak jest między innymi z hitami z lat siedemdziesiątych, które dzisiaj kochają kobiety niezależnie od wieku. Moda lat siedemdziesiątychNa co postawić, chcąc strojem nawiązać właśnie do kolorowych lat siedemdziesiątych? O czym pamiętać, chcąc wyglądać modnie i stylowo? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

 

Etniczne wzory

W latach siedemdziesiątych kobiety kochały etniczne wzory z różnych zakątków świata. Na ubraniach były więc motywy nawiązujące się Indii, Afryki, Ameryki Południowej. Hitem były nie opinające ciała spodnie, tuniki i tak bardzo charakterystyczne minisukienki. Do tego zakładano biżuterię z rozmaitymi koralikami oraz frędzlami. Dzisiaj jest to nadal modne. Wszystko jednak jednak nieco bardziej stonowane.

 

Kwiaty i falbany

Trudno wyobrazić sobie lata siedemdziesiąte bez motywów kwiatowych i kolorowych falban. Większości z nas to właśnie takie motywy kojarzą się z modą tego okresu. Jeśli chodzi o falbany, to prawdziwym hitem są bluzki z wykończonym falbaną dekoltem, który odsłania ramiona. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie na letnie dni, jeśli chcemy wyglądać delikatnie, kobieco, a jednocześnie zapewnić sobie tak bardzo pożądany o tej porze roku chłód. Warto dodać, że falbanki znajdujące się przy dekolcie skutecznie wydłużają szyję, ale również sprawiają, że biust optycznie wydaje się być większy. Dlatego z takich bluzek powinny zrezygnować posiadaczki naprawdę dużych piersi. Nie uzyskają one bowiem dobrego efektu.

 

Proste fasony

Moda lat siedemdziesiątych kochała prostotę fasonów. Wszystko dlatego, że stawiała na mocne wzory kwiatowe, graficzne printy, falbany. Panie chcące nawiązać swoim strojem do lat siedemdziesiątych powinny wprowadzić więc do swojej szafy tuniki, bluzki o prostym kształcie oraz koniecznie sukienki szmizjerki. To modele ponadczasowe, które sprawdzą się niezależnie od wieku i figury.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź