Męskie buty – jakie kupić?

Męskie buty – jakie kupić?

Do najbardziej uniwersalnych męskich butów należą półbuty. Ale występują one w tak wielu rodzajach, że kupno idealnych może być problemem. Jakie półbuty powinien mieć każdy mężczyzna w swojej szafie?

Oksfordy

Najbardziej klasyczne spośród wielu fasonów męskich butów. Mogą być z ociepleniem lub bez. Są więc uniwersalne, sprawdzają się o każdej porze roku. Cechą charakterystyczną oksfordów jest zamknięta przyszwa i brak zdobień. Są sznurowane, a więc wygodnie się je zakłada. Klasyczne mają kolor czarny, ale dostępne są także w innych kolorach: beżowe, brązowe, burgundowe. Inna nazwa tych butów to wiedenki.

Brogsy

Są eleganckie, a ich cechą charakterystyczną są zdobienia, na które składa się szereg niewielkich otworków, które układają się w bardzo różne wzory. Tak w zasadzie nie ma oddzielnej kategorii butów brogsy. To dlatego broksowe zdobienia można znaleźć na oksfordach, czy równie popularnych wśród mężczyzn butach derby. Zdobienia brogsowe mogą być bardzo oszczędne, jak i również bardzo bogate. Nie są tak formalne, jak typowe pozbawione ozdób oksfordy. Można je więc nosić zarówno do garniturów, jak i do dżinsów.

Mokasyny

Są komfortowe, stylowe, idealne na lato. Zaliczane są do obuwia wsuwanego. Pasują do stylizacji smart casual i sportowych. Mogą być uszyte z zamszu lub gładkiej skóry licowej. Nosi się je na gołe stopy ewentualnie ze skarpetkami typu stopki. Świetnie wyglądają z dżinsami (włożone na gołe stopy ładnie prezentują się, kiedy podwiniemy w dżinsach nogawki) lub z chinosami.
Trampki

Te sportowe buty wybierają przede wszystkim bardzo młodzi mężczyźni. Mogą mieć charakter wybitnie sportowy, jak też bardziej wizytowy. Najlepiej jednak sprawdzają się w sportowych stylizacjach.

Loafersy

Półformalne, bardzo wygodne mimo że mają cienką podeszwę. Wiele osób nie odróżnia ich od mokasynów. Różnią się od nich jednym detalem: obcasem. Są uniwersalne, sprawdzają się, jako obuwie wiosenne i letnie. Na rynku dostępne są w bardzo dużym wyborze kolorów. Najchętniej jednak kupowane są brązowe.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź