Kilka słów o damskich torebkach

Kilka słów o damskich torebkach

Torebka to nieodzowna towarzyszka każdej kobiety. Każda kobieta powinna mieć przynajmniej kilka rodzajów torebek. Wśród nich powinny bowiem znaleźć się zarówno torebki formalne, wizytowe, jak i codzienne.

Torebki na co dzień

Do tych rodzajów torebek można zaliczyć bardzo popularne od kilku sezonów shopper bag, czyli nazywane w spolszczonej wersji shoperkami. To duże torby, które śmiało możemy zabrać ze sobą na niewielkie zakupy. Sprawdzą się także, jako torebki do pracy, jeśli pracujemy w firmie, która nie określa, aby pracownice ubierały się według ściśle określonego kodu ubioru. Do kategorii torebek na co dzień można zaliczyć także torebki noszone na ramieniu podczas weekendu. Shopperki mogą być półmiękkie lub miękkie, pożądane są modele z usztywnionym dnem i z mocną podszewką.

Torebki formalne

Do tych torebek należą torebki noszone w ręku oraz damskie aktówki. To torebki, które kobiety mogą zabrać ze sobą na spotkanie biznesowe. Ten typ torebek może służyć także, jako torebka do pracy w biurze, gdzie panuje ściśle określony kod ubioru. Torebki te mają niezbyt długie rączki. Mocowane są zarówno z przodu, jak i z tyłu torebki. Ze względu na miejsce mocowania i długość rączek torebki formalne nazywane są także tote.

Torebki wizytowe

W kategorii tej mieszą się przede wszystkim kopertówki. Z reguły kopertówki nosi się w ręce, ale są także modele, do których można przypiąć łańcuszek; wtedy kopertówkę można nosić także zawieszoną na ramieniu. Torebki wizytowe zabieramy na przyjęcie, uroczystości, bankiety.

Torebki swobodne

Do tych torebek zaliczają się: torby plażowe, torby sportowe, różnej wielkości damskie plecaki miejskie. Torebki te są miękkie, mają o wiele więcej zdobień niż na przykład te z kategorii formalnych, mogą mieć mnóstwo dodatkowych kieszonek, przegródek i różnych ozdób.

O tym powinnaś wiedzieć

Na wielu torebkach umieszczane jest logo marki. Możemy wybrać torebkę z dyskretnym logo tylko z kategorii formalnej, swobodnej i na co dzień. Torebki wieczorowe nie powinny mieć widocznego, nawet bardzo dyskretnego logo.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź