Kiedy trzeba kupić nowe buty do biegania?

Kiedy trzeba kupić nowe buty do biegania?Jednym z podstawowych pytań nurtujących biegaczy jest to, kiedy należy zmienić swoje stare buty biegowe na nowe. Buty treningowe zbierają cały impet uderzenia stopy o ziemię, chroniąc nasze stawy i mięśnie, jednak ich żywotność przez to jest ograniczona. Sama cholewka przytrzymuje stopę, dlatego dla lepszego komfortu i prawidłowego pełnienia swojej funkcji, powinna być w jednym kawałku bez przetarć i dziur.

Znacznie ważniejszą kwestią, ale jednak ciągle pomijaną jest amortyzacja. Wszyscy producenci obuwia podają przybliżony okres użyteczności konkretnych modeli mieszczący się przeważnie od 500 do około 1000, 1200 km. Przedział jest tak obszerny ze względu na ilość amortyzacji w danym modelu oraz nawierzchni, po jakiej biegamy, ilość treningów, kilometrażu, naszej wagi, techniki biegu, czy pory roku.

Nie czekaj na kontuzję, zmień buty!

Tak, więc najbezpieczniej nie czekać do pojawienia się bólu stawów skokowych, kolan lub innych groźniejszych kontuzji i choć nowe buty to nie jest mały wydatek dla naszego portfela, stosować się do wskazań producentów. Stare obuwie nie musi oczywiście znaleźć się w koszu lub leżeć zapomniane głęboko w szafie. Można go używać spokojnie do treningów na miękkiej nawierzchni lub do szybszych, krótszych biegów.

Poczytaj w internecie i dobierz odpowiednie buty

Odpowiednio dobrane buty treningowe to strzał w dziesiątkę, który pozwoli nam cieszyć się dobrze podjętą decyzja o wyborze. Wiele cennych wskazówek na ich temat dostaniemy ze stron, gdzie tematyka biegania często przewija się. W ten oto sposób dowiemy się, czym kierować się podczas wyboru najlepszego rozwiązania. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Zarówno buty do biegania męskie, jak i buty do biegania damskie to rozwiązania, które wymagają sporej uwagi podczas dokonywania wyboru. Na pewno nie warto działać pod wpływem chwili i decydować się na pierwsze lepsze rozwiązanie. Sklep biegowy oferuje: halówki nike, buty crossfit, reebok crossfit sklep, nike football sklep, spodenki do biegania, kurtka do biegania, halówki adidas, czy dresy sportowe.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź