Jakiej firmy buty wybrać?

Jakiej firmy buty wybrać?Okazuje się, że najlepiej sięgnąć po sprawdzone marki. Jeśli nie przez Ciebie osobiście, to przez Twoich znajomych, albo przez innych biegaczy. W końcu pamiętaj, że istnieje wiele firm oferujących profesjonalne buty do biegania, zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Sklep biegowy oferuje Ci obuwie następujących producentów: Asics, Brooks, Inov-8, Mizuno oraz New Balance. To marki cieszące się popularnością u biegaczy na całym świecie. Również w Polsce dorobiły się grona swoich wiernych fanów. Poniżej krótka prezentacja każdego z nich.

Źle się czujesz w butach? Wymień je!

Kolejne pytanie, które często nurtuje biegaczy to kwestia związana z wymianą butów na nowe. To jasne, że te wszystkie systemy amortyzacji się zużywają, tak samo jak i inne materiały, z których składa się but biegowy. Kiedy więc wymienić buty na nowe? Wtedy, kiedy bieganie w dotychczasowym sprzęcie sprawia dyskomfort. Zdaję sobie sprawę, że mało, kto z Was będzie wymieniał but po 800km. W końcu producenci zwykle zalecają wymianę obuwia po przebiegnięciu od 800 do 1000km, jeśli ten będzie wyglądał prawie jak nowy.

“Stare” buty? Wykorzystaj je w terenie

Przyjdzie jednak taki moment, że poczujecie, że przyszedł czas na wymianę. To da się wyczuć – nagle zaczynają nas boleć nogi, buty tracą swoją sprężystość. Jest to idealny czas, by sięgnąć po nowy model. Odpuście sobie wtedy bieganie po asfalcie, możecie natomiast jeszcze nieco przedłużyć „życie” starych butów biegając w nich w terenie. Tam nie potrzeba super czułej amortyzacji. Jak nie jesteś pewny, co wybrać, to teraz już możesz po prostu wybrać buty, które są najładniejsze. Nowe buty do biegania to inwestycja, na którą warto wydać pieniądze.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź