Jaką torebkę warto kupić?

Jaką torebkę warto kupić?

Wśród podstawowych kobiecych akcesoriów nie może zabraknąć torebki. Jednak torebka to jednak zbyt mało. Każdej kobiecie przyda się przynajmniej kilka różnych torebek. Jest bowiem wiele sytuacji, w których potrzebne są różne rodzaje torebek.

Klasyczna

To torebka średniej wielkości, która sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na co dzień. Wybierając klasyczną torebkę postawmy przede wszystkim na te, które mają prosty kształt, na przykład linię trapezu. Model klasyczny nie powinien mieć zewnętrznych kieszonek, ale przynajmniej jedną, a optymalnie kilka wewnętrznych. Dzięki kieszonkom łatwo pomieszczą się w niej niezbędne drobiazgi. Uchwyty w codziennej torebce powinny być na tyle długie, aby można ją było nosić nie tylko w ręce, ale także na ramieniu – czasem wolne ręce bardzo się przydają.

Listonoszka

Mała listonoszka to także torebka na co dzień. Sprawdza się wtedy, kiedy nie musimy zabrać ze sobą zbyt dużo różnych drobiazgów. Klasyczna listonoszka jest niewielka, zmieści się w niej mały portfel, klucze, paczka chusteczek higienicznych i składany parasol. Długi pasek umożliwia noszenie jej na ramieniu lub przewieszoną na krzyż. Jest to więc kolejny fason torebki, który pozostawia nam wolne ręce.

Kopertówka

To torebka o charakterze wizytowym, chociaż często noszona jest także do biurowych, eleganckich stylizacji. W zależności od modelu może mieć cienki pasek lub łańcuszek, co pozwala ją nosić na ramieniu. Ale może też mieć jedynie krótki paseczek do noszenia zawieszonej na nadgarstku. Jest bardzo mało pojemna. Zmieszczą się w niej tylko najbardziej potrzebne każdej kobiecie drobiazgi. Może być bardzo dekoracyjna obszyta koralikami lub cekinami. Kopertówki występują w bardzo wielu wersjach. Oprócz klasycznych prostokątnych przypominających kształtem kopertę pojawiły się ponownie także bardzo eleganckie, sztywne kopertówki pudełka.

Dzisiaj nie dobieramy koloru torebki do koloru butów. Na pewno jednak rodzaj torebki należy dobrać do okoliczności. Stąd w szafie każdej kobiety powinna się znaleźć zarówno torebka na co dzień, jak i wizytowa.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź