Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Oświadczyny to wyjątkowy moment – każdy mężczyzna planuje je ze sporym wyprzedzeniem. Dla niektórych najpierw przychodzi inspiracja, gdzie i kiedy chcą to zrobić. Inni rozpoczynają od zakupu pierścionka. Tak czy inaczej – zakup ten w ostateczności jest najważniejszy. Czym się kierować?

Poznaj gust ukochanej

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przyjrzyj się biżuterii swojej partnerki – czy woli ona subtelne, delikatne pierścionki i kolczyki, czy może masywną i dużą biżuterię? Czy lubi złoto?  Możesz ją delikatnie podpytać, ale pamiętaj, aby nadmiernie się nie zdradzić z zamiarami. Dobrym pomysłem jest przechodzenie w okolicy jubilera – prawie każda kobieta lubi stanąć przed szybą wystawową. Staraj się wtedy dowiedzieć, co jej się najbardziej podoba.

Zrób rekonesans

Na rynku głównymi graczami jubilerskimi są trzy czy cztery markowe salony. Posiadają one szeroką gamę pierścionków zaręczynowych. Ale pamiętaj, że możesz także skorzystać z oferty niszowych jubilerów, a nawet rzemieślników. Jeśli Twoja ukochana lubi rzeczy oryginalne, z pewnością doceni ten gest.

Cena pierścionka zaręczynowego waha się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu (!) tysięcy. W podręcznikach savoir vivre’u znajdziesz informację, że powinieneś na niego przeznaczyć trzykrotną swoją pensję. Ale w praktyce to Ty decydujesz, ile na niego wydasz. Jeśli na przykład z partnerką aktualnie oszczędzacie na kwestie związane z mieszkaniem, wydawanie aż takiej sumy pieniędzy może zostać potraktowane przez nią jako nierozsądne. Poza tym – ostatecznie liczy się gest i mierzenie sił na zamiary, a nie “zastaw się, a postaw się”.

Dowiedz się, jaki ma rozmiar

To jest największy problem większości mężczyzn. Jak dowiedzieć się, jaki rozmiar palca ma moja ukochana?! Sposobów jest kilka. Przede wszystkim, możesz “pożyczyć” sobie jej pierścionek, który wiesz, że nosi na palcu serdecznym i zanieść go do jubilera. Ten zmierzy obwód pierścionka i poda Ci standardowy rozmiar. Istnieje też sposób “na nitkę”: gdy partnerka śpi, obwiąż jej palec nitką i sprawdź jej długość. Możesz także zrobić przymiarkę… kupując jej inny pierścionek. Udajcie się wspólnie do jubilera i przymierzcie kilka pierścionków, na przykład ze srebra – możesz jej go sprezentować w okazji imienin czy urodzin.

Złoto czy srebro?

Zdecydowanie zwykło się kupować złote pierścionki na zaręczyny. Srebro jest gorszej jakości metalem szlachetnym. Jeśli Twoja ukochana nie przepada za kolorem złota, możesz zdecydować się na białe złoto – to odmiana złota, która w odcieniu jest srebrna, dodatkowo jest cenniejsza niż tradycyjny kruszec. Obowiązkowo musisz także zakupić pierścionek z drogocennym kamieniem – doskonały będzie diament.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź