Jak usunąć plamy po kosmetykach?

Jak usunąć plamy po kosmetykach?   Robiąc pospiesznie makijaż, bardzo łatwo poplamić fluidem lub szminką ulubioną bluzkę. Plamy po kosmetykach można jednak skutecznie usnąć. Jeśli zabierzesz się za to natychmiast, nie będziesz musiała przebierać się przed wyjściem do pracy.

Kredka, cień lub szminka

Przy plamach z tych kosmetyków bardzo ważny jest czas. Świeżą plamę musisz natychmiast zaprać letnią wodą z dodatkiem kilku kropli płynu do prania (w ostateczności możesz użyć nawet płyny do mycia naczyń. Jeśli masz w domu mydło glicerynowe, możesz go także użyć. W przypadku starej plamy konieczne jest użycie specjalistycznych preparatów, które usuną nie tylko plamę ze szminki, cienia do powiek, ale także plamy z pudru.

Tusz do rzęs

Kiedy zauważysz plamy z tuszu do rzęs lub z fluidu, musisz zacząć szybko działać. Zanim tłuste substancje i barwniki z kosmetyków wnikną we włókna, łatwiej je usuniesz. Bardzo skutecznym środkiem jest wspomniane już mydło glicerynowe. Potrzyj nim plamę i spłucz ja ciepłą wodą. Jeśli plama nie zniknie, powtórz czynność. W przypadku starych plam niestety musisz użyć odplamiacza.

Dezodorant w sztyfcie

Jeśli zbyt szybko po użyciu dezodorantu w sztyfcie założysz na siebie ciemną sukienkę/bluzkę mogą powstać białe, brzydkie ślady. Zdejm ostrożnie sukienkę lub bluzkę, ale nie staraj się usuwać plam na mokro. Niewielkie zabrudzenia rozetrzyj na sucho. Dezodoranty w sztyfcie są stosunkowo tłuste, jeśli plama nie chce zejść spróbuj usunąć ją pocierając mydłem i spłukując ciepłą wodą. Zamiast mydła możesz użyć płynu do mycia naczyń.

Lakier do paznokci

Plamę po prostu usuń zmywaczem do paznokci. Nasącz zmywaczem wacik i przykładaj do plamy lekko dociskając. Ale pamiętaj, aby wcześniej w najmniej widocznym miejscu sprawdzić, czy zmywacz nie odbarwia tkaniny. Po usunięciu plamy zabrudzony ciuszek normalnie wypierz. Jeżeli zabrudziłaś lakierem ciuszek z grubej tkaniny, poczekaj aż plama zaschnie i stwardnieje. Twardy lakier wykrusz, zajmie ci to prawdzie trochę czasu, ale inaczej ciuch będziesz musiała wyrzucić. 

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź