Jak kupić właściwy pierścionek zaręczynowy?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla wielu mężczyzn jest olbrzymim problemem. I nie ma tu znaczenia czy robimy to po raz pierwszy w życiu, czy mieliśmy już okazje oświadczać się niejednej wybrance, gdyż każda kobieta jest inna, a wybór pierścionka kwestią niezwykle indywidualną.

Najpopularniejsze nadal są pierścionki zaręczynowe z diamentem (takie jak chociażby marki Aclari), które powszechnie są uznawane za symbol oświadczyn. To najtrwalszy kamień uznawany za szlachetny i powszechnie kojarzony jest z stałością uczucia, miłością i trwałością. Koszt takiego pierścionka waha się od czterystu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. O tym, ile kosztuje tego typu biżuteria decyduje czystość, barwa i masa diamentu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapłacić tyle za pierścionek to możemy zdecydować się na wariant z cyrkonią, czyli syntetyczną wersją diamentu. Inną popularną opcją są pierścionki z szafirem. To niebieski kamień szlachetny, który symbolizuje przyjaźń, pokój i niezmienność. Na oświadczyny nadaję się także rubin, który symbolizuje namiętność i miłość oraz szmaragd i ametyst. Kupując pierścionek warto zwrócić uwagę w jaki sposób kamień jest umocowany. Im słabsza jest forma oprawy tym delikatniejsze wrażenie robi biżuteria. Ma to jednak konsekwencje w postaci nietrwałości, zatem jeśli zależy nam na długowieczności pierścionka wybierzmy taki w którym kamień jest chroniony przez całą oprawę.

Jak kupić właściwy pierścionek zaręczynowy?Oprawa ma bardzo duże znaczenie i warto poświecić sporo uwagi przy wyborze metalu szlachetnego z którego zrobione są pierścionki zaręczynowe. Najpopularniejszym wyborem jest od lat złoto i srebro. Ten pierwszy metal możemy nabyć w wersji żółtej klasycznej i białej, która jest połączeniem złota żółtego, cynku, niklu i palladu. W sposób doskonały imituje droższą platynę i jest twardsze od tradycyjnego złota. Wybierając pierścionek wykonany z tego metalu powinniśmy sprawdzić jego próbę. Definiuje ona zawartość złota w tysiącu gramach stopu, gdzie im wyższa próba tym niestety musimy się spodziewać wyższej ceny.

Na koniec musimy wybrać wielkość pierścionka co jest czynnością najłatwiejszą ale też swoistym testem na to, na ile znamy naszą wybrankę. Zanim wybierzemy się na zakupy po prostu przejrzyjmy świecidełka, którą posiada nasza wybranka. Dowiemy się czy lubi biżuterię dużą czy małą, błyskotki czy styl klasyczny. Skonfrontujmy efekt naszego szpiegowania z codziennym stylem ubioru i odpowiedź nasunie nam się sama. Pierścionek zaręczynowy o ile nie ma wylądować w szafce biurka, gdzie dokona swojego żywota, powinien dopełniać całość stylu kobiety lub dobrze się w niego wpasować. Pamiętajmy też, aby kształt, wielkość i rodzaj pierścionka dopasować do obrączki ślubnej. Ten rodzaj biżuterii nosi się na sąsiadujących palcach i jeżeli będą się ze sobą gryzły to albo obrączka ślubna albo pierścionek zaręczynowy wyląduje w pojemniku na nienoszoną biżuterię.

Niestety nawet najlepszy wybór może ograniczać błaha kwestia posiadanych środków finansowych. W ogólnym przekonaniu pierścionki zaręczynowe powinny być warte tyle ile trzy równe pensje oświadczającego się. W naszym przekonaniu należy się kierować po prostu rozsądkiem. Najtańsze pierścionki kupimy już za kilkadziesiąt złotych, zaś górnej granicy ceny po prostu nie ma. Na świecie istnieje biżuteria tego typu warta nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Cena ładnego i eleganckiego pierścionka na szczęście jest nieco niższa i bez większych problemów za kilkaset do tysiąca złotych kupimy już pierścionek, który powinien spodobać się naszej wybrance.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź