Ile potrzebujesz par butów do biegania?

Ile potrzebujesz par butów do biegania? Zapewne na to pytanie część osób odpowie: jak najwięcej. Warto dodać, że dobrze by było gdyby każdy miał w domu duży wybór butów do biegania.

Niestety jest inaczej i większość biegaczy ma w użyciu jedną góra dwie pary butów. A skoro tylko jedna czy dwie to od czego warto zacząć poszukiwania tej idealnej pary? Jeśli chcesz mieć jedną parę butów? Wybierz buty treningowe do biegania po asfalcie. W sklepach czy to stacjonarnych czy internetowych podpisane są po prostu buty treningowe. To ich jest najwięcej, ale one też będą najbardziej uniwersalne.

Buty uniwersalne nie są złe

Warto tylko abyś zwrócił uwagę na bardziej agresywny bieżnik. Tym bardziej, jeśli to będzie twoja jedyna para butów do biegania. Dzięki temu but będzie miał lepszą przyczepność na trudniejszej nawierzchni. Dzięki temu but będzie bardziej uniwersalny i posłuży w każdych warunkach. Czy to szutrowa druga, czy dukt leśmy czy mniejsze błoto. Dzięki temu też będzie się nieźle sprawował w śniegu i będziesz mógł w nim biegać całe lato i zimę. Do wyboru takich butów warto podejść profesjonalnie i poważnie. Tym bardziej, jeśli będą to Twoje pierwsze buty do biegania. Czyli nie warto zaczynać od wpisywania w Internecie hasła „buty do biegania” i kupowania, czego popadnie, to znaczy tych, które są najładniejsze. W końcu bardzo rzadko te najładniejsze będą odpowiednie dla Ciebie. Tym bardziej, jeśli to będą Twoje pierwsze buty do biegania.

Jaki masz typ stopy? Sprawdź!

Warto też by ktoś określił Twój typ stopy czyli czy masz stopę supinującą (uciekającą w kostce na zewnątrz), pronującą (uciekającą w kostce do wewnątrz) czy neutralną (nie uciekającą na boki). A może masz jedną stopę neutralną a drugą pronującą? Okazuje się, że takie przypadki są znane i dlatego warto udać się chociażby do specjalistycznego sklepu biegowego, aby określić jaki typ stopy się posiada. A od typu stopy zależy, jakie buty będą dla ciebie najlepsze, bo jeśli masz stopę nadmiernie pronującą potrzebujesz butów ze stabilizacją.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź