Buty do biegania

Buty do bieganiaSklep biegowy pozwoli Ci się zaopatrzyć nie tylko w dobre jakościowo buty treningowe, ale i również będziesz mógł tam skompletować całą garderobę.

Jedną z najczęściej wybieranych marek butów do biegania jest New Balance. Klienci cenią je za lekkość, dynamikę oraz duży wybór oferty. New Balance butów w ofercie posiada dużo. Najlepsze z nich były, są i mam nadzieję, że będą to buty treningowe lekkie. A w NB po najlepszych i trochę już kultowych 890, mamy Zante, Vazee… Wszystkie proste w konstrukcji i z obniżonym dropem. New Balance to też marka, w której najłatwiej znaleźć buty o innej niż standardowa szerokość D. Dla osób o bardzo szerokich stopach często buty NB o szerokości 2E to jedyne rozwiązanie.

Puma – buty naturalne i elastyczne

Kolejną propozycję ma marka Puma, która doceniona została za naturalność oraz elastyczność. Puma również produkuje buty specyficzne. Bardzo mało modeli tej marki ma drop powyżej 10 mm. W większości są to buty o bardzo niskim dropie rzędu 4, 6 czy 8 mm. Przez to stopa leży w butach bardziej płasko niż w każdych innych. Puma też w większości ma buty o niższej i mniej amortyzowanej podeszwie. Dodaje to im naturalności, ale czasami trzeba dać im szansę i się do tych butów przekonać.

A może klasyczne Saucony?

Saucony to z kolei miękkość, obniżony drop i stabilizacja. Saucony to z jednej strony klasyka. Buty miękkie, jeśli chodzi o amortyzację oraz wykończenie wnętrza buta. Warto dodać, że odróżniają to fakt, że nawet przy dużej i bardzo dużej amortyzacji mają obniżony drop i zapewniają bardziej naturalne ułożenie stopy. Tam gdzie praktycznie każda inna marka ma drop 10-12 mm u Saucony niemal standardowo jest to 8 mm. Jest to też druga po Brooksie marka, która różnicuje buty ze względu na stabilizację i tak np. obok neutralnego Ride jest but o lekkiej stabilizacji, czyli Guide i but o dużej stabilizacji czyli Omni. To są główne różnice pomiędzy specyfiką poszczególnych marek. Warto wziąć je pod uwagę szukając butów, ale bierzcie je z przymrużeniem oka.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź