Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Wraz z nadejściem cieplejszej pory roku sporo mówi się o opalaniu i korzystaniu z naturalnych promieni słonecznych. Niektórzy uważają, że może być to bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i wyglądu.

Przesadna miłość do opalania prędko przeradza się w poważne kłopoty, których można na szczęście uniknąć. Wystarczy wcześniej przygotować się do lata, aby potem już na spokojnie i w pełni bezpiecznie wylegiwać się na słońcu.

Krem do opalania

Konieczna jest oczywiście dobra ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Aby ją sobie zapewnić, należy sięgnąć po krem do opalania. Tego typu preparaty wyposażane są w specjalne filtry osiągające różnorodne wartości. Zazwyczaj wyznaczenie tej właściwej sprawia problem każdemu, kto pragnie zakupić podobny preparat kosmetyczny. Jaki filtr więc dla siebie wybrać? To zależy od rodzaju skóry, karnacji oraz aktualnej opalenizny. Im ciemniejsze jest ciało danej osoby, tym słabszy filtr może ona dla siebie wybrać. Kobiety o skórze bardzo bladej powinny natomiast sięgać po kremy z spf 40 lub przynajmniej 30. Dla dzieci przygotowano jeszcze mocniejsze filtry, potrafiące ochronić tą najdelikatniejszą i najbardziej wrażliwą skórę.

Opalanie tylko z kremem

Co ważne, pod żadnym pozorem nie wolno się opalać, jeżeli wcześniej na całe ciało nie nałoży się ochronnego kremu. Należy go wsmarować we wszystkie partie skóry, uwzględniając tutaj również twarz, dłonie oraz stopy. Jeżeli wczasowicz zechce zaznać kąpieli wodnej, po wyjściu z morza lub jeziora będzie musiał ponownie zastosować krem do opalania. Nawet jeśli w jego nazwie znajduje się przydomek “wodoodporny”, jego część zostanie przez wodę szybko zmyta, co osłabi jego działanie i zabezpieczające skórę właściwości. Ten, kto zrezygnuje natomiast z korzystania z podobnych preparatów, najprawdopodobniej szybko zacznie mieć poważne problemy. Na jego ciele będą pojawiać się bolesne pęcherze, przesuszenia oraz zaczerwienienia. Nie powinno się do nich dopuszczać, tym bardziej że łatwo można się przed nimi zabezpieczyć, stosując właściwe kosmetyki.

Wypróbuj krem do opalania Lirene: https://lirene.pl/produkty/ochrona-przed-sloncem/hydrolipidowy-ochronny-krem-do-twarzy/

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź